چاپ کردن این صفحه
جمعه, 07 ارديبهشت 1397 13:26

مبعث حضرت رسول اکرم حضرت محمد (ص) مطلب ویژه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

روز مبعث حضرت رسول اکرم روز پایان نادانی و جهل بوده است؛ سرآغاز از بین رفتن شرک و بت‌ پرستی و شروع پرستش خداوند یکتا و متعال است.

این روز یکی از مهم‌ترین روزها در تقویم تاریخ بشریت است. در این روز فرخنده، حضرت محمد (ص) از سوی خداوند و توسط جبرییل به مقام عالی پیامبری نایل شدند. ایشان آخرین، برترین و کامل‌ترین پیامبر الهی بودند.

 

۱۳ سال قبل از هجرت، در تاریخ ۲۷ ماه رجب هجری قمری، سال ۴۰ عام الفیل، ایشان در غار حرا مشغول به عبادت و راز و نیاز بودند که به ناگاه ندایی برآمد و امر به خواندن این جمله کرد: “بخوان، به نام پروردگار یکتایی که تو را آفرید…”.

مسلمانان این روز خجسته را هر ساله جشن گرفته و اعمال مستحب منصوب به این روز مبارک را انجام می‌دهند. این اعمال عبارتند از: غسل کردن، نماز خواندن و خواندن دعا.

تمامی ادیان الهی در یک چیز با هم مشترک هستند و آن هم رواج دادن پرستش خدای یگانه و آفریننده است؛ با این حال این مهم تنها توسط پیامبر اکرم (ص) انجام شد و ایشان مامور شدند تا وظیفه ناتمام پیامبران ماقبل خود را به پایان رسانند.

مبارزه با فساد و انحرافات ذهنی و عملی از وظایف ایشان بود. ایشان برای نجات انسان‌ها از جهل و خرافات و آزادی آنها از لحاظ اجتماعی بسیار کوشیدند. این روز همانند روز شروع آفت زدایی از جامعه بود؛ زدودن آفت طاغوت، شرک و کشیدن خط بطلان بر روی خرافات و تجلی معنویات بر مادیات.

مبعث حضرت رسول اکرم حضرت محمد (ص) بر تمامی مسلمانان تبریگ می گوییم 
شورای اسلامی وشهرداری چناران شهر

خواندن 405 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 07 ارديبهشت 1397 13:26
ایوب پورمند

آخرین‌ها از ایوب پورمند